איך באמת עושים כסף ממסחר אלקטרוני באינטרנט? – המדריך השלם

כל מי שפתח פעם עסק במדינת ישראל יודע כי מדובר בעסק לא פשוט. כמות הרגולציות, הדיווחים, האשראי שהבנקים נותנים ונורמות השוטף פלוס שישים, תשעים והקשיים השונים מהווים חלק ניכר מהסיבות לקריסת רוב העסקים הקטנים. אבל בשנים האחרונות, דברים משתנים. כיום באמצעות האינטרנט אתם לא צריכים מקום פיזי על מנת שיהיה לכם עסק משלכם. מסחר אלקטרוני מאפשר לכם להשתמש בפלטפורמות גדולות כמו אמזון, איביי ואטסי כדי למכור לכל מדינה בעולם. בחלק מהמקרים גם לא תצטרכו אפילו מקום לאחסון והחנות שלכם באינטרנט תהיה כלי העבודה העיקרי שלכם. אתם גם יכולים להישאר בעבודה הקבועה שלכם כשכירים ולהפוך לעצמאים במשרה מלאה רק כשגובה הרווחים יצדיק זאת. במאמר זה קיבצנו עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם בבניית חנות אינטרנט מצליחה.

1 נכונות לעבוד קשה ולפנות זמן – עסק באינטרנט איננו שונה מעסקים אחרים כמו חנות או משרד. אתה חייב לעבוד קשה כדי שהעסק ימריא ואתה חייב לפנות זמן שיוקדש אך ורק לעסק ללא הפרעה של משפחה או חברים. זה לא דבר קל והוא אף מצריך משמעת עצמית רבה, אך הדבר הכרחי כדי שהעסק אכן ישרוד לאורך זמן.

2 בצעו תחקיר מקיף בתחום העסק שבחרתם – אם אתם רוצים לפתוח חנות אינטרנט בתחום מסוים כמו אופנה, אתם צריכים להכיר מספיק טוב את השוק, איך המתחרים שלכם פתחו עסקים ומה בדיוק הם מוכרים. אתם לא צריכים להמציא את הגלגל אלא לקחת מספר מודלים מצליחים וללמוד מהם כיצד לפתח עסק משלכם.

3 גלובלי זה הכי מקומי  – עסק או חנות באינטרנט לא מוגבלים רק למדינת ישראל – אתם יכולים לפנות למסחר באיביי או מסחר באמזון ולהשתמש בפלטפורמה שלהם כדי לבנות חנות מצליחה. ישראלים רבים עשו זאת כבר. אך שימו לב שאין מדובר בכסף קל הנוחת עליכם משמים וחנות מצליחה באיביי או באמזון היא חנות שיש לה מוניטין שמתבטא בצבירת ביקורות טובות. הקפידו למכור סחורה איכותית ואל תעשו "תחמונים" או קומבינות. ישראלים רבים גילו שהליכה בנתיב כזה תוביל להשעיית החשבון שלהם והחרמת הכסף.

 4 מהיכן העסק יביא את התנועה – אם אתם מצפים שאתם תקימו חנות אינטרנט ויומיים אחר כך כל העולם יגיע אליה דרך גוגל אז אתם טועים. כל תחום ששוה משהו הוא תחום שיהיו בו מתחרים רבים. אם אתם בונים על תנועה אורגנית ממנועי החיפוש אתם צריכים ללמוד איך מקדמים אתר ולהשקיע בכך זמן לא מועט שיכול להתפרש על מספר חודשים ובתחומים מסויימים אף שנים. רוב החנויות היום מייצרות תנועת לקוחות דרך פרסום בפלטפורמות כמו גוגל אדוורדס או פייסבוק אדס. התנועה הזאת עולה כסף והשאלה בסופו של דבר היא האם ההשקעה שווה את הרווח. אם אתם משקיעים 20 ש"ח ביום להביא תנועה דרך פייסבוק והתנועה הזאת מייצרת לכם רווח של אלפיים ש"ח הרי שמדובר בעסק משתלם ויהיה כדאי לכם גם להשקיע שמונים או מאה ש"ח ביום כדי להכפיל את הסכום בארבע או חמש. כדי לעקוב אחרי התנועה שלהם אתה צריכים כלי מעקב. המשוכלל והיעיל ביותר כיום הוא גוגל אנליטיקס המגיע בצורת קוד הניתן להתקנה קלה באתר.

5 הקמת עסק מצליח באינטרנט מצריך השקעה כספית – אל תחפפו באף היבט של העסק שלכם. אם יש בעיות באיך שהאתר נראה על גבי מסכי סמארטפונים, תקלה כזו לבדה יכולה להוריד לכם את הרווח בעשרות אחוזים. אם אתם לא מבינים היבט מסוים, הקישו אותו בגוגל או לימדו עליו דרך אחד הפורומים הרבים בעברית או באנגלית. אם עדיין הגעתם למבוי סתום, כדאי שתתיעצו עם בעל מקצוע. אם אתם זקוקים למתכנת, התייעצו עם מתכנת ובונה אתרים. אם האתר שלכם לא ממיר ואתם לא מבינים למה, התייעצו עם מומחה לשיפור המרות. אם אתם צריכים תנועה ממומנת ולא יודעים היכן להתחיל, התייעצו עם מומחה לקניית תנועה. אף אחד מאיתנו לא יכול לדעת הכל.

בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן