כדאי לקבל טיפול נגד דיכאון בזמן גמילה ממריחואנה?

האם כדאי לקבל האם כדאי לקבל טיפול תרופתי נגד דיכאון כאשר עוברים גמילה ממריחואנה? ואם לא, אילו סוגי טיפולים יכולים להיות אפקטיביים כאשר נגמלים מסמים קלים? הנה כל המידע שחיפשתם, הנה הסבר קצר על טיפול תרופתי נוגד דיכאון במהלך גמילה ממריחואנה.

תרופות נוגדות דיכאון משמשות לעתים קרובות לטיפול בדיכאון וחרדה, אך הן יכולות להיות יעילות גם בטיפול בתסמיני גמילה מריחואנה. עם עלייה בשימוש במריחואנה, אנשים רבים מחפשים דרכים להתמודד עם תסמיני הגמילה. תרופות נוגדות דיכאון הוכחו כמסייעות להקל על חלק מהתסמינים הפיזיים והפסיכולוגיים הקשורים לתהליך קשה זה של גמילה מסמים כמו מריחואנה.

תסמיני גמילה ממריחואנה נפוצים

נפוץ שאנשים המשתמשים במריחואנה יחוו תסמיני גמילה במהלך הזמן שבו הם הפסיקו להשתמש בסם. תסמינים אלו יכולים להיות מכריעים וחלקם אף עלולים להיות מסכני חיים. תרופות נוגדות דיכאון נמצאות בשימוש מאז שנות ה-50 על ידי רופאים, פסיכיאטרים ופסיכולוגים.

תרופות נוגדות דיכאון משמשות לוויסות מצבי רוח ולהקלה על תסמינים של דיכאון, חרדה, הפרעת פאניקה, הפרעת דחק פוסט טראומטית, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית והפרעות אכילה. הם גם מפחיתים מתח שגורם למשתמשים להרגיש טוב יותר לגבי חייהם וכן עוזרים להם לישון. שימו לב, חלק נכבד מהתסמינים האלו שמטופלים ע"י טיפול תרופתי – הם תסמינים של גמילה ממריחואנה.

יש יתרונות בטיפול תרופתי נוגד דיכאון

אין להכחיש את היתרונות של תרופות נוגדות דיכאון, אך אחד החסרונות הוא שהמרשמים שלהן מחזיקים רק שמונה שבועות בממוצע ולאחר תקופה זו יש צורך ליטול אותם ברציפות, אחרת התועלת שלהם תפחת. בפועל, זה עשוי להיות גם בעייתי. לא פעם, אנשים אמנם עוברים בהצלחה גמילה ממריחואנה, אבל מוצאים את עצמם נוטלים טיפול תרופתי באופן קבוע. במובן מסוים, זה כמו להחליף צרה אחת באחרת.

בעוד שלרוב האנשים יש את הרעיון שמריחואנה יכולה לעזור עם דיכאון, מחקרים מראים שזה לא תמיד נכון. עבור חלק מהנגמלים ומהמטופלים, עדיין חשוב לחפש תרופות נוגדות דיכאון כאשר עוברים תסמיני גמילה מריחואנה. זאת, מכיוון שיכולים להיות מצבים רפואיים אמיתיים שגמילה ממריחואנה יכולה לגרום להם. בסופו של דבר, הכי חשוב לקבל ייעוץ רפואי.

אל תוותרו על ייעוץ רפואי במהלך גמילה ממריחואנה

תרופות נוגדות דיכאון זמינות כתרופות מרשם ונמצאות בשימוש נרחב לטיפול במגוון מצבים נפשיים, כולל הפרעות דיכאון וחרדה. יחד עם זאת, גמילה מסמים היא לא תמיד תהליך מאוד קל ופשוט. אם אתם צריכים סיוע בגמילה מקנאביס ע"י נטילת תרופות SSRI, אנחנו ממליצים כמובן לקבל ייעוץ רפואי בהתאם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן